25.10.2011 – Wystawa Dariusza Stankiewicza – ‘Agadir – no photo!’

Agadir na fotografiach Dariusza Stankiewicza

W Małej Galerii należącej do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego można oglądać fotografie Dariusza Stankiewicza, które wykonał w Agadirze, najbardziej popularnym marokańskim mieście. Galeria znajduje się na pierwszym piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12.

Wystawa nosi tytuł „Agadir – no photo…”. A oto, co mówi sam autor o mieście i pobycie w nim:

W Agadirze mieszka ok. 700 tys. ludzi. Wśród turystów pragnących wypoczynku i zabawy jest to najbardziej popularne marokańskie miasto. Posiada świetną bazę hotelową z klubami, dyskotekami, piękną plażę o szerokości do 300 m i wiele innych atrakcji. W dodatku słońce świeci tam niemal cały rok – więcej niż 300 dni. Turysta w Agadirze czuje się dobrze i bezpiecznie również wśród tubylców, gdyż w większości są oni mile nastawieni do przyjezdnych. Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy chcemy wykonać fotografie – wystarczy że skieruje się aparat w stronę ich oblicza, a już się odwracają, patrzą groźnie, machają rękami, atakują słownie, itp. A udawanie, że fotografuje się np. budynki nie jest zbyt skuteczne.

Jednak Europejczyk jest ciekawy innej kultury i ludzi, więc taka sytuacja stanowi dla niego pewne wyzwanie – czy się uda zrobić materiał, który sobie zaplanował, jak go zrealizować, by mieć z niego trochę satysfakcji? Czy chociaż trochę udało mi się pokazać kulturę i ludzi z Agadiru? Oceńcie sami.

Wystawa będzie czynna do 25 listopada.

 

 

Otwarcie wystawy:

[nggallery id=80]