Doroczna Wystawa Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego

Otwarcie dorocznej wystawy RTFTo już tradycja, że co roku w styczniu członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego organizują doroczną wystawę, na której prezentują zdjęcia, które zrobili w poprzednim roku. To nie tylko okazja do spotkania, podsumowania, ale również podpatrzenia dróg twórczych kolegów i koleżanek po fachu.
? Witam w Łaźni w dniu święta radomskich fotografików. Styczeń to miesiąc podsumowań, ocen roku, który minął. Oceniając wystawę, którą Państwo prezentujecie, wydaje mi się, że radomscy fotograficy nie mają powodów do narzekań. Tak duża ilość prac tak dobrej jakości mówi, że to był dla Państwa dobry czas. A na ten rok życzę dużego niepokoju twórczego i spokoju w życiu ? powiedziała podczas wernisażu Beata Drozdowska, dyrektorka
Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii ?Łaźnia?.
Doroczne wystawy charakteryzują się przede wszystkim tym, że organizatorzy nie nakładają żadnych ograniczeń co do tematyki pokazywanych prac. Warunek jest tylko jeden ? zdjęcie musi być wykonane w ubiegłym roku. W związku z tym na tego rodzaju wystawach można zobaczyć różnorodne prace ? od portretów, poprzez krajobrazy, zdjęcia przyrody, aż po akty i makrofotografię. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
? W tegorocznej wystawie udział wzięło 43 autorów i musieliśmy ograniczyć liczbę do maksymalnie dwóch prac każdego z nich. W czasie wieszania prac słyszeliśmy głosy, że ta wystawa jest lepsza od poprzedniej. Czy faktycznie taka jest? Każdy sam musi to ocenić. Na pewno jest dużo indywidualnych prac, których poprzednio nie było, a wyrastają chyba z głębszej potrzeby tworzenia, fotografowania. To bardzo cieszy ? podsumował Leszek
Jastrzębiowski, prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. W ubiegłym roku do RTF-u dołączyły także nowe osoby ? pasjonaci fotografii. Podczas wernisażu część z nich odebrała legitymacje członkowskie. Byli to: Anna Grella, Katarzyna Stolarczyk, Dariusz Stelmach, Robert Małek i Paweł Podpłoński.

Galeria fotografii z otwarcia wystawy:

[nggallery id=100]