Wernisaż wystawy Iwony Nabzdyk „Ulotnie”

Wernisaż wystawy Iwony Nabzdyk ?Ulotnie??Ulotnie? ? to tytuł wystawy zdjęć autorstwa Iwony Nabzdyk. Wernisaż odbył się 2 lipca w Galerii ?Ekslibris?. Fotografie przedstawiają motyw, który najbardziej interesuje autorkę. Są to dmuchawce, które zostały ukazane w lekki, zwiewny i ulotny sposób. Na zdjęciach miękkie światło i cienie tworzą nieostre konkury, dając wręcz odrealniony efekt.

? Fotografowanie dmuchawców sprawia mi przyjemność, zwłaszcza, że mogę to robić przez cały rok. Kiedy jest pora na dmuchawce, zbieram je na działce, przywożę do domu i trzymam we flakoniku. Gdy tylko mam taką potrzebę albo tzw. wenę twórczą, wynoszę dmuchawce do kuchni, gdzie mam dobre oświetlenie i mogę je fotografować ? zdradziła podczas wernisażu Iwona Nabzdyk.

 

Oto co wystawie napisał Leszek Jastrzębiowski, prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego:

?Oczekuję na kolejne prezentacje fotografii Iwony z dużym zainteresowaniem, bo to prawdziwa uczta estetyki. W moim przekonaniu autorka świadomie dąży, aby jej fotogramy były całkowicie naturalne. Nie posługuje się żadnymi dodatkowymi efektami, np. komputerowymi, wykorzystuje to, co w fotografii jest najbardziej klasyczne ? grę świateł i cieni. Jeżeli doda się do tego dbałość o kompozycję obrazu i umiejętny dobór warunków ekspozycji fotograficznej, to możliwy jest taki właśnie efekt. Z przyjemnością oglądam tę wystawę obrazów delikatnych i, jak podkreśla autorka, ulotnych. To fotografia chwili, która utrwalona zostanie w pamięci na dłużej i uwrażliwi nas?.

Wystawę fotografii można oglądać do końca wakacji w Galerii ?Ekslibris? mieszczącej się na pierwszym piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Klaudia Kornacka

[nggallery id=105]