Wernisaż wystawy Leona Pierzchalskiego „Wreszcie zobaczyłem Chiny”

DSC06132?Wreszcie zobaczyłem Chiny? ? to tytuł wystawy fotografii autorstwa Leona Pierzchalskiego, której wernisaż odbył się 25 października. Zdjęcia można oglądać w ?Galerii pod szkłem? mieszczącej się w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych przy ul. Wodnej 13/21.

? Wycieczka do Chin była jedną z wymarzonych podróży Leona i to marzenie ostatnio udało mu się spełnić. W czasie podróży zrobił wiele zdjęć, którymi dzieli się dziś z nami ? wyjaśniła podczas wernisaż Barbara Polakowska, wiceprezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Fotografie ukazują i przybliżają Chiny ludziom, którzy nie mieli okazji odwiedzić tego kraju. Możemy zatem zobaczyć Wielki Mur Chiński, Zakazane Miasto, słynnych ceramicznych żołnierzy czy codzienne życie Chińczyków. Na wystawie nie zabrakło także fotografii portretowych. Jednak uwagę przykuwają przede wszystkim żywe kolory, które najlepiej oddają klimat i charakter tego państwa.

? Chciałem podziękować swojej szefowej, że mi udzieliła miesięcznego urlopu w pracy, a także władzom szkoły za to, że umożliwiły mi wystawienie tutaj swoich fotografii ? powiedział Leon Pierzchalski, autor zdjęć i dodał ? Wystawę otwierają zdjęcia dziewczyn, którym obiecałem, że gdy zorganizuję wystawę, to będę niejako witać gości. Na kolejnych fotografiach są m.in. tańczący na ulicy ludzie, którzy w ten sposób organizują swoje towarzyskie życie.

Leon Pierzchalski jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Absolwent Politechniki Warszawskiej, były instruktor harcerstwa (jego podopieczni zdobywali pierwsze miejsca w dziedzinie fotograficznej w dawnym województwie kieleckim), bardzo lubi chodzić po górach. Na swoim koncie ma liczne wyróżnienia, a także zbiorowe i indywidualne wystawy.

 

/Klaudia Kornacka/

Zdjęcia z wernisażu

[nggallery id=112]

Zdjęcia z wystawy

[nggallery id=113]