Marek Puton

Marek Puton

Członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i fotograficznej grupy „bez nazwy”. Fotografuje od czasu I komunii kiedy dostał swój pierwszy aparat fotograficzny marki SMIENA 8. Ukończył Studium Form Fotograficznych. Pasjonuje się podróżami i żeglowaniem.
Na swoich zdjęciach pokazuje wspomnienia ze swoich wędrówek. Komputera do przetwarzania zdjęć używa z umiarem ale lubi ingerować w swoje zdjęcia.
Fotografią zajmuje się od zawsze. Z potrzeby serca. Dla własnej satysfakcji i przyjemności.
Lubi podróżować, pasjonuje go również żeglarstwo. Z licznych eskapad powstaje obfita dokumentacja fotograficzna. Niektóre wybrane fotografie, pokazywał w licznych wystawach zbiorowych, między innymi w wystawach grupy „bez nazwy”, której jest członkiem. Z jego prac wynika, że szczególnym zainteresowaniem darzy starą architekturę i jej elementy. Oczywiście, nie są to jedyne tematy, na które kieruje obiektyw.
Jest jeszcze coś, o czym należy tu, chociaż wspomnieć. Coś, co świadczy o jego bardzo osobistym stosunku do dziedziny, jaką jest fotografia. Mianowicie – bawi się tworząc na bazie wcześniej wykonanych fotografii, przy pomocy programów komputerowych i własnej fantazji abstrakcyjno – baśniowe, kolorowe obrazy. Inność tych prac, niewątpliwie daje ich autorowi wiele satysfakcji.

/Archiwum/