Zmarł Jerzy Kutkowski

† Jerzy Kutkowski (1950-2020)

Z fotografią związany od zawsze , rozpoczął od kółka fotograficznego w szkole podstawowej i kontynuował edukację fotograficzną w pomaturalnym Studium Reklamy, a  Dyplom w dziedzinie fotografii uzyskał na Wydziale Sztuki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Był przez wiele lat nauczycielem fotografii w szkołach plastycznych kończąc na Zespole Szkół Plastycznych, którego powstania był jednym z inicjatorów.

Fotografia była jedną z jego pasji artystycznych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych i pokazywał swoje prace fotograficzne prezentując wystawy indywidualne. Był członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego od 2001 roku zawsze chętnie współpracował przy organizacji wielu imprez, w ostatnim roku czyniliśmy starania uzyskania dla stowarzyszenia Galerii Fotografii. Pamiętamy jego wystawy fotograficzne i prezentacje multimedialne pokazywane w KŚT ŁAŹNIA. Fotografowanie zaskakujących scen z codziennego życia Radomia to jego była jego pasja.

Zapamiętamy wiele utrwalonych kadrów, wraca w pamięci świetna seria fotograficznego porównywania Radomia z Paryżem i Wersalem. Często dowcipny sposób narracji na jego fotografiach budzi zawsze zainteresowanie, zdziwienie czy uśmiech.

Warto zwrócić uwagę na wydawnictwa o Radomiu, których był autorem ze znakomitą prezentacją miasta w tomie „Radom spacer sentymentalny” na czele. Ostatnio rozpoczęliśmy starania wydania albumu fotograficznego, który planujemy zaprezentować w przyszłym roku na 60-lecie RTFu.

Jego sposób fotograficznego patrzenia, przyjaźń do ludzi, wrażliwość artystyczna pozostaje w naszej pamięci. Był naszym miłym kolegą, którego wspominać będziemy z zadumą.

Cześć Jego pamięci.

 Pogrzeb odbył się w czwartek 25.06.2020 r. o godz. 12.00  w Katedrze Opieki NMP w Radomiu