Benefis z okazji 50 lecia RTF

RTF-owi stuknęła 50

31 maja 1961 roku Wojciech Stan wraz z grupą miłośników fotografii założył Radomskie Towarzystwo Fotograficzne.

W tym roku, dokładnie w rocznice tego wydarzenia,świętowaliśmy nasz okrągły jubileusz. Może 50 lat dla organizacji to nie jest aż tak dużo, alew końcu w Radomiu działamy najdłużej i jesteśmy kontynuatorem wcześniejszych klubów fotograficznych.

Uroczysty benefis odbył się w Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”. Licznie przybyli na niego nie tylko członkowie RTF-u, ale także zaproszeni goście i nasi sympatycy. Zebranych gości powitała dyrektorka „Łaźni” Magdalena Grzyb. Następnie mowę okolicznością wygłosił nasz prezes, Leszek Jastrzębiowski. Na jego ręce zostały złożone także wszelkie gratulacje, życzenia i prezenty dla RTF-u, m.in. od Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Radomskiego oraz Stowarzyszenia Grupa Literacka ŁUCZYWO.

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla RTF-uPrezydent Radomia Ryszard Fałek wręczył medal Bene Merenti Civitas Radomiensis w uznaniu wybitnych zasług. Po oficjalnej części przyszedł czas n a ucztę dla ciała i ducha. Najpierw zebrani goście zostali zaproszeni do obejrzenia okolicznościowej wystawy fotografii członków RTF-u, a później wniesiono pięknie prezentujący się tort (który okazał się równie smaczny jak ładny) ze świeczkami.

Na wystawie znalazło się 66 zdjęć o bardzo różnorodnej tematyce: od portretów, poprzez architekturę, po krajobraz. Przy każdym z nich znajduje się portret i krótka, ale nietypowa charakterystyka autora pracy. Uroczystość umilał swoją grą na akordeonie młody i utalentowany radomski muzyk, tegoroczny laureat stypendium artystycznego, Piotr Zarzyka. Obchody jubileuszu trwały do późnego wieczora i z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci.