Jerzy Struzik – „Fotografia”

fot.Jerzy StruzikFotografie Jerzego Struzika

 

Wczoraj w Galerii Fotografii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego przy ulicy Traugutta 31/33 została otworzona wystawa zdjęć Jerzego Struzika, długoletniego i zasłużonego członka RTF-u. Wszystkie pokazane prace powstały w latach 70.

Na wystawie znajduje się 23 czarno-białe zdjęcia o różnorodnej tematyce, od portretów poprzez akt, do krajobrazu. Do niektórych z nich pozowała córka autora, Beata, obecna także na wernisażu.

– Jakiś czas temu przyszedł do mnie prezes RTF-u, Leszek Jastrzębiowski, ponieważ chciał, żebym dał kilka swoich zdjęć na uroczyste obchody 50-lecia naszego istnienia. „Tak długo jesteś członkiem Towarzystwa, że nie wypada, żebyś nic nie pokazał podczas jubileuszu” powiedział. Pokazałem mu kilka swoich. Wtedy też zachęcił mnie do pokazania swoich fotografii na indywidualnej wystawie – opowiadał podczas wernisażu Jerzy Struzik.

Autor prezentowanych zdjęć należy do RTF-u od 1971 roku, a przez wiele lat był także w jego zarządzie. Aktywnie uczestniczył w organizowaniu imprez fotograficznych. Obecnie zajmuje się fotografią zawodowo i chce realizować swoje kolejne pomysły fotografii artystycznej.

 

 

Fotorelacja z wernisażu:

[nggallery id=71]