Wernisaż wystawy „Migawki z planu”

?Migawki z planu??Migawki z planu? w Parkowej

Zazwyczaj fotograficy z Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego pokazują swoje zdjęcia w Małej Galerii mieszczącej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, niekiedy w galerii kina Helios, w Domu Kultury na Idalinie czy Resursie Obywatelskiej. Teraz do tego grona dołączyło kolejne miejsce ? kawiarnia Parkowa.

Podczas pierwszego tym miejscu wernisażu przybyli goście mogli oglądać wystawę zatytułowaną ?Migawki z planu?. Autorami zdjęć są: Anna Grella, Katarzyna Stolarczyk, Leszek Jastrzębiowski, Leszek Rejmer i Zbigniew Staniszewski.

? To punkt w mieście, który przyciąga wiele osób, zwłaszcza od wiosny do jesieni, a teraz jeszcze przy okazji będą mogli podziwiać fotografie członków RTF-u ? mówił podczas otwarcia Leszek Rejmer, jeden z autorów i dodał ? Dziękujemy za zaproszenie do zorganizowania wystawy, z którego wielokrotnie będziemy korzystać.

Zdjęcia zostały wykonane na planie filmu o pionkowskich partyzantach, który kręcą filmowcy-amatorzy mieszkający w Pionkach i okolicach. To już druga ich produkcja o tej tematyce, jednak tym razem do współpracy zaprosili Radomskie Towarzystwo Fotograficzne. Wszystkie fotografie pokazane na wystawie powstały jednego dnia, w ciągu około 4 godzin.

? Nie ukrywam, że grupa zaproszonych fotografów to osoby, które są zaprzyjaźnione i bliżej związane z filmowcami. I tylko dlatego mogliśmy tak szybko zareagować na telefoniczne zaproszenie. Nie mieliśmy czasu na planowanie czy organizowanie czegokolwiek. Od razu zapakowaliśmy sprzęt do samochodu i pojechaliśmy na plan filmowy ? zdradził przybyłym gościom Leszek Rejmer.

Fotograficy podobnych zaproszeń mają dostawać więcej, bo okazuje się, że współpraca przynosi korzyści dla obu stron ? jedni mają interesujący temat do fotografowania, a drudzy w zamian dostają zdjęcia filmowców i z planu filmowego, których twórcy zazwyczaj nie posiadają.

? Zapraszam Radomskie Towarzystwo Fotograficzne do artystycznej współpracy z nami. Chcielibyśmy, by Parkowa stała się dla was miejscem, gdzie będziecie czuli się jak u siebie. To jest naszym celem. Wszyscy widzą, jakie są tu możliwości, a my jesteśmy otwarci na sugestie, co można poprawić i dopasować do potrzeb osób pokazujących tu swoje zdjęcia. Przed kawiarnią ustawiony jest także ekran, który możecie wykorzystać np. do wieczornych prezentacji swoich zdjęć, co możne stanowić aspekt wykraczający poza tradycyjne pokazy fotografii ? przekonywał Marek Mieńkowski, właściciel kawiarni Parkowa.

 

Klaudia Kornacka

[nggallery id=103]