Wystawa Wojciecha Śmietanki „O’la Tenerife”

dsc04359Wojciech Śmietanka, od 2 lat członek RTF-u, po raz pierwszy pokazał swoje zdjęcia na indywidualnej wystawie, która nosi tytuł ?O?la Tenerife?. To fotograficzny zapis jego pierwszej podróży na Teneryfę ? jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pracę autora można oglądać do końca miesiąca w Małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

? Dziękuję wszystkim za przybycie. Cieszę się, że moja pierwsza indywidualna wystawa cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Proszę też o odrobinę wyrozumiałości dla formy tych zdjęć, która pewnie nie jest idealna ? powiedział podczas wernisażu Wojciech Śmietanka, autor zdjęć.

Zaprezentowane prace ukazują piękno Teneryfy ? jej krajobraz, nietypowe plaże czy niespotykaną na co dzień, egzotyczną roślinność. Wyspę, jej historię, pochodzenie nazwy, nietypowy klimat i życie mieszkańców Wojciech Śmietanka przybliżył przybyłym gościom podczas wernisażu.

? Teneryfa jest jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ich nazwa kojarzy się nam z kanarkami, ale w rzeczywistości pochodzi od łacińskiego słowa canis, które oznacza psa. Kiedy na początku XV wieku przybyli tam Hiszpanie, to pierwszym, co rzuciło im się w oczy, były ogromne ilości zdziczałych psów. Teneryfa, jak i cały archipelag, jest pochodzenia wulkanicznego, co widać na każdym kroku. Świadczą o tym charakterystyczne, kamieniste plaże, kamienie pochodzenia wulkanicznego, specyficzny rodzaj gleby ? wyjaśniał autor i dodał ? Teneryfa ma bardzo specyficzny i zróżnicowany klimat, który praktycznie zależy od miejsca, w którym się znajdujemy.

Fotograficzną relację z wystawy Wojciecha Śmietanki na Teneryfę można oglądać do końca miesiąca w Małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, która mieści się na korytarzu pierwszego piętra Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12.

/Klaudia Kornacka/

 

[nggallery id=102]