Piotr Mazur

Piotr Mazur.

Mieszka i pracuje w Radomiu. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął we wczesnych latach młodzieńczych, kiedy to zafascynowany jej możliwościami, spędzał długie godziny z analogowym aparatem fotograficznym na obserwowaniu otaczającej go rzeczywistości. Fascynowała go także ciemnia fotograficzna, bowiem tutaj właśnie ma miejsce to niezwykłe misterium fizycznego powstawania obrazu, który dużo wcześniej rodził się w jego umyśle. Dzisiaj fotografuje głównie aparatem cyfrowym, ale sentyment do dawnej, tradycyjnej technologii pozostał.

Zawodowo zajmuje się fotografią reportażową (zdjęcia prasowe, zdjęcia dokumentujące wydarzenia i uroczystości firmowe), fotografią użytkową (zdjęcia reklamowe do wydawnictw i folderów, zdjęcia do stron internetowych, zdjęcia studyjne i plenerowe, zdjęcia do portfolio modeli itp.) oraz fotografią ślubną (zdjęcia z uroczystości w kościele i USC, zdjęcia w plenerze, zdjecia w studio). Poza zawodowe, artystyczne zainteresowania oscylują wokół technik szlachetnych i wokół tzw. fotografii elementarnej, a także wokół fotografii przetworzonej cyfrowo.

WYKSZTAŁCENIE FOTOGRAFICZNE

1990-1994 WYŻSZE STUDIUM FOTOGRAFII W WARSZAWIE

Studium pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki, Centrum Animacji Kulturalnej Narodowej Instytucji Kultury i Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykształcenie specjalistyczne na poziomie wyższym w dziedzinie fotografii. Praca dyplomowa na temat: „Guma – technika szlachetna – technologia, mozliwości tworzenia i kształtowania obrazu w tej technice.”

1992 INSTRUKTORSKI KURS KWALIFIKACYJNY Z DZIEDZINY FOTOGRAFII Z PODSTAWAMI TECHNIKI VIDEO

Kurs pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki, Centrum Animacji Kulturalnej Narodowej Instytucji Kultury. Wykształcenie specjalityczne na poziomie średnim. Uprawnienia instruktora fotografii kategorii 1.

1988-1989 STUDIUM FORM FOTOGRAFICZNYCH

Instruktorski kurs na poziomie średnim, zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Radomiu.

DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA

1994-2008 ECHO DNIA – DZIENNIK REGIONALNY – REDAKCJA W RADOMIU.

Fotoreporter, współredagowanie codziennych wydań gazety i tygodniowych dodatków tematycznych.

1992-1995 WOJEWÓDZKI ÓŚRODEK KULTURY I SZTUKI „RESURSA” W RADOMIU

Specjalista do spraw fotografii, prowadzenie pracowni fotograficznej i kursów fotograficznych.

1990-1992 WOJEWÓDZKI ÓŚRODEK KULTURY I SZTUKI „RESURSA” W RADOMIU

Fotograf dokumentalista, dokumentacja fotograficzna działalności instytucji.

1988-1989 WOJEWÓDZKI DOM KULTURY W RADOMIU

Fotograf dokumentalista, dokumentacja fotograficzna działalności instytucji.

ZWIĄZKI I STOWARZYSZENIA TWÓRCZE

2006 ZWIAZEK POLSKICH ARTYSTÓW FOTOGRAFIKÓW

1990 RADOMSKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE

Z JEGO ZDJĘĆ I WIEDZY KORZYSTALI MIĘDZY INNYMI:

Gazeta „Echo Dnia”, Biuro podróży „Alfastar”, Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” S.A., Hotel „Wsola”. Starostwo Powiatowe w Radomiu, Tygodnik „Wprost”, Tygodnik „Przekrój”, Tygodnik „Newsweek Polska”, Agencja Fotograficzna „REPORTER”

Strona autorska: http://www.piotrmazur.pl/

[nggtags gallery=”Piotr Mazur”]