09.09.2011 – Jubileuszowa wystawa Barbary Polakowskiej

W piątek, 9 września o godzinie 18.00, zapraszamy do sali wystawienniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu przy ulicy Piłsudskiego 12 na jubileuszową wystawę Barbary Polakowskiej. Na wystawie jubileuszowej zaprezentowanych zostanie trzydzieści nowych fotogramów.

Barbara Polakowska z fotografią związała się w czerwcu 1981 roku, kiedy uzyskała dyplom czeladnika w rzemiośle fotografia i rozpoczęła pracę w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu jako fotograf-dokumentalista.

Po trzech latach przeniosła się do Muzeum Wsi Radomskiej. Życie i przemiany tej instytucji utrwala w kadrze po dziś dzień. Pracowała także w Kieleckim Wydawnictwie Prasowym jako fotoreporter „Tygodnika Radomskiego”. W 1992 roku ukończyła z wynikiem bardzo dobrym, zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Sztuki wraz z Centrum Animacji Kulturalnej, instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny fotografii z podstawami techniki video. Od 1993 roku należy do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, obecnie jest jego wiceprezesem. Ponadto jest członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.