20.12.2011 – Wystawa Leszka Jastrzębiowskiego „Lyon-Saint-Exupery TGV”

20 grudnia 2011 o godz.18 zapraszamy w imieniu Leszka Jastrzębiowskiego na otwarcie wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul.Piłsdskiego 12 w Radomiu na otwarcie jego wystawy „Lyon-Saint-Exupery TGV”.

Autor jest znanym radomskim fotografikiem, prezesem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP w Warszawie. W październiku tego roku obchodził jubileusz czterdziestolecia pracy twórczej.

O swojej najnowszej wystawie napisał:

Z mojego pobytu we Francji we wrześniu tego roku przywiozłem kilka ciekawych zdjęć dworca kolejowego Lyon-Saint-Exupery TGV. Został on zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava i otwarty dla publiczności 3 lipca 1994 roku. Dworzec jest zbudowany ze zdbrojonego betonu i przykryty stalowym dachem. jego wygląd zewnetrzny jest często porównywany do ptaka wzbijającego się do lotu. Połączony jest przejściem pieszym o długości 250m, wyposazonym w ruchomy chodnik, z terminalem międzynarodowego portu lotniczego Lyon-Saint-Exupery. Z portu lotniczego odlatywałem do Polski i dosyć przypadkowo odkryłem to cudo nowoczenej architektury.

Wystawa czynna do 27.01.2012r.