26.06.2012 – Wystawa Doroty Wólczyńskiej „Po prostu woda”

Fot. Bartek Olszewski

Debiut w Małej Galerii RTF-u

Dorota Wólczyńska jest związana z fotografią już od 20. lat, ale dopiero w ostatni wtorek czerwca w Małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego zadebiutowała swoją indywidualną wystawą. – Te zdjęcia to moje uczucia – zdradziła podczas wernisażu.

Pierwszą pasją autorki prac jest ornitologia. To właśnie dzięki niej Dorota zainteresowała się i zajęła fotografią. Zdjęcia pomagały jej w liczeniu ptaków.

– Ornitologią zajmuję się od 30. lat. Moja przygoda z fotografią zaczęła się od tego, że licząc ptaki musiałam biegać z notesem i notować moje obserwacje po chaszczach. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że dużym ułatwieniem będzie robienie zdjęć. Nie tylko pomaga to w liczeniu ptaków, ale także fotografia może być np. dowodem, że jakiś gatunek występuje na danym terenie – tłumaczyła podczas wernisażu Dorota Wólczyńska.

Na otwarcie wystawy licznie przybyli nie tylko członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, ale także znajomi i przyjaciele autorki.

– Chyba nie przesadzę, jeśli powiem, że już dawno nie było tu wernisażu, na który przybyłoby tak wiele osób – zauważyła Barbara Polakowska.

Wszyscy zebrani mieli okazje przekonać się, że prawdziwą pasją Doroty jest przede wszystkim natura. To ten temat dominował na wystawie. Autorka pokazała piękno przyrody, malownicze krajobrazy, nie zabrakło także zdjęć makro.

Wystawę będzie można oglądać do końca wakacji w Małej Galerii RTF-u mieszczącej się na korytarzu pierwszego piętra Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 12. Natomiast w ostatni wtorek sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy Marty Wiktorii Trojanowskiej, który już teraz serdecznie zapraszamy.

Klaudia Kornacka