5.11.2013 – Wystawa Marty Wiktorii Trojanowskiej „Powrót do Krainy Czarów”

foto5 listopada zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii autorstwa Marty Wiktorii Trojanowskiej zatytułowanej ?Powrót do Krainy Czarów?. Wernisaż odbędzie się w Małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, mieszczącej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12. Zdjęcia są inspirowane książką Melanie Benjamin ?Alicja w krainie rzeczywistości?.

Oto co o wystawie i fotografiach mówi sama autorka:

?Czym była Kraina Czarów dla dorosłej Alicji Liddell, która w dzieciństwie stała się pierwowzorem książkowej Alicji i pierwszą adresatką powieści Lewisa Carrolla?

Na to pytanie stara się odpowiedzieć Melanie Benjamin.

I ja zapraszam do refleksji nad prawdziwą Krainą Czarów. Mam nadzieję, że te dziwne fotografie opowiedzą o smutku dorosłej Alicji? Oglądający rozpoznają z łatwością najbardziej popularne motywy z książki Carrolla, pokazane niejako ? rebus, porażające stagnacją i bezruchem ? gorzkie wspomnienie dziewczynki, która kiedyś odważyła się jako pierwsza przemierzyć Krainę Czarów. Chciałabym tą ekspozycją przypomnieć także, że Lewis Carroll był nie tylko autorem przygód Alicji, ale także znakomitym fotografem. A jeśli wierzyć Melanie Benjamin i historykom, jego własna, wewnętrzna Kraina Czarów mogła wyglądać po latach bardzo podobnie??.