60 fotografii na 60 lecie RTF

60 fotografii na 60 lecie RTF

21 maja 2021r. o godz. 18:00
Ośrodek Kultury i Sztuki RESURSA OBYWATELSKA
ul. J. Malczewskiego 16, 26-600 Radom 

Uwaga: uroczystość rocznicowa 60-lecia RTF zacznie sie o godzinie 17.00

     Od 1961 roku Radomskie Towarzystwo Fotograficzne, poprzez działania swoich członków, przemierza drogi i bezdroża fotografii. Sięgamy pamięcią wstecz próbując odpowiedzieć na pytanie: co interesowało w fotografii naszych poprzedników i czy fotografowanie było dla nich sztuką realnego odwzorowania otoczenia, czy interpretowania rzeczywistości? Zestawiamy ich prace z naszymi współczesnymi fotografiami.

         Członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego to pasjonaci fotografii w genach mający  specyficzne patrzenie na przedmioty, ludzi i pejzaże wokół,  gromadzący w nadmiarze sprzęt i optykę fotograficzną, korzystający z tajemnej wiedzy postprodukcji analogowej i komputerowej.

         Zafascynowani światłem, układem planów i kompozycją obrazu, realizujemy swoje potrzeby kontaktu ze sztukami plastycznymi poprzez fotografię. Fotografowanie przynosi nam radość i czujemy się dzięki niemu spełnieni twórczo. Mamy oczy szeroko otwarte na wszelkie nowości, ale również kultywujemy historię i tradycję fotografowania w środowisku radomskim. Uczestniczymy od 60-ciu lat w życiu  społeczeństwa, miasta, kultury, zapamiętując kadry w estetyce wyobraźni swoich członków.

         Po zapoznaniu się z zasobami archiwów postanowiliśmy pokazać to co było ważne w fotografii radomskiej i przetrwało próbę czasu. Niniejsza publikacja, zrealizowana z zachowaniem pewnej chronologii, pozwala poczynić własne spostrzeżenia i delektować się wspólną estetyką fotografii. Ten wybór jest oczywiście wyborem subiektywnym.

         Krok po kroczku w jubileuszowym roczku zapraszamy do spaceru przez historię fotografii naszego Towarzystwa.

O Wystawie opowiada Leszek Jastrzębiowski – Prezes RTF

Żródło: Radio Plus 90,7 FM
Źródło: Radio Radom 87.7 FM

Fotorelacja z wystawy:


Prezentacja zdjęć z wystawy:

Komitet Organizacyjny Jubileuszu
Barbara Polakowska, Justyna Wolanin, Dorota Wólczyńska, Leszek Jastrzębiowski, Łukasz Kowalski, Dariusz Kozłowski, Robert Małek, Robert Sumiński, Wojciech Śmietanka, Krzysztof Zdanowicz

Więcej informacje na stronach RESURSY OBYWATELSKIEJ