OBLICZA JAZZU Leszek Jastrzębiowski i Dariusz Stelmach

OBLICZA JAZZU Leszek Jastrzębiowski i Dariusz Stelmach

1 października 2022r. o godz. 17:00
Dom Kultury „ZAMECZEK”
ul. Słowackiego 23, 25-365 Kielce


Na scenie instrumenty wdzięczą się do reflektorów swymi błyszczącymi kształtami. Na widowni las głów, zajęte wszystkie miejsca, nawet przejścia zostały wypełnione. Czas oczekiwania na wydarzenie dnia.
Na scenie pojawiają się pierwsi muzycy, brzmią oklaski powitalne. Nagle przez widownię przebiega ożywienie, owacje, z kulis wyłania się mistrz ceremonii, dzisiejsza gwiazda. Podchodzi do instrumentu, pewnym gestem ujmuje go w dłonie, jakby się przymierzał, a może hipnotyzował, czy może poddawał się hipnozie. Za chwilę staną się jednym – on, jego talent, umiejętności i ten instrument. Cichną oklaski. Nastaje chwila ciszy – jakby zaklinanie rzeczywistości. Zatrzymuje się czas, zmienia się rzeczywistość. Mistrz gra …DARIUSZ STELMACH, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Gieragi. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Uczestnik krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Prowadzi Galerię Sztuki w Domu Kultury IDALIN w Radomiu. Prace jego znajdują się w zbiorach wielu kolekcjonerów sztuki.
LESZEK JASTRZĘBIOWSKI, artysta fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, wieloletni Prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i honorowy jego członek, uhonorowany odznaką Zasłużony Działacz Kultury, odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Radomia, Srebrnym Medalem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej „Za Fotograficzną Twórczość” i Medalem Marszałka Województwa Mazowieckiego „PRO MASOVIA”.


Fotorelacja z wystawy