Wernisaż wystawy Nel Jastrzębiowskiej „Kolory Afryki”

„Kolory Afryki” na fotografiach

Nie każdy ma okazję, żeby zobaczyć choć niewielką część Afryki. Ale za to każdy może obejrzeć ten urzekający kontynent na fotografiach, jakie zrobiła Nel Jastrzębiowska podczas 5-tygodniowego pobytu na Zanzibarze. Efekty tej wyprawy zostały zaprezentowane podczas wernisażu wystawy zdjęć w Małej Galerii należącej do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Na otwarciu zabrakło autorki zdjęć, ponieważ zawodowe obowiązki i duża odległość między Radomiem a miejscem zamieszkania nie pozwoliły przyjechać na wernisaż. Otwarcia dokonał zatem prezes RTF-u Leszek Jastrzębiowski, prywatnie ojciec autorki, wraz z małżonką.

– Nawet nie bardzo wiedzieliśmy, że Nel miała takie skłonności, żeby jechać do Afryki. Wprawdzie daliśmy jej na imię Nel i widać to do pewnych rzeczy zobowiązuje – żartował podczas otwarcia wystawy prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Nel Jastrzębiowska wraz z rodziną w październiku i listopadzie ubiegłego roku przez 5 tygodni przebywała na Zanzibarze – niewielkiej afrykańskiej wyspie należącej do Tanzanii. Jedną z pamiątek tego pobytu są niezwykłe zdjęcia ukazujące nie tylko piękno tamtejszego krajobrazu, kolorowe morze, ale także tamtejszych mieszkańców, ich codzienne życie.

Więcej o wystawie