Wystawa "Pasje bez granic" - Serhij Zrum i Iwona Nabzdyk

Wystawa „Pasje bez granic” – Serhij Zrum i Iwona Nabzdyk

„Pasje bez granic” to tytuł wystawy malarsko – fotograficznej przygotowanej przez dwie osoby związane z Zespołem Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.

Serhij Zrum jest uczniem szkoły, pochodzącym z Wołynia w Ukrainie. Wystawa „Pasje bez granic” to jego debiut. Interesuje się malarstwem, szczególnie bliski jest mu surrealizm. Lubi malować ludzi, ponieważ jak twierdzi, człowiek jest dla niego tajemnicą a zarazem najpiękniejszą jednostką wszechświata.

Iwona Nabzdyk jest nauczycielką, radomianką mającą na swoim koncie wiele wystaw krajowych i międzynarodowych. W wolnym czasie lubi sięgać po aparat fotograficzny. Najbliższe są jej fotografie martwej natury, które nagradzane były na międzynarodowych konkursach fotograficznych.

W Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w zapasach w stylu klasycznym, która stała się inspiracją do zorganizowania wspólnej wystawy. Poza tematyką sportową na wystawie będzie można również zobaczyć inne prace, których tematyka bliska jest autorom.

Pomysł na wystawę powstał dzięki wspólnej pasji do sztuki oraz podobnej wrażliwości na otaczający świat.

Wstęp wolny.