Wernisaż wystawy Zbigniewa Staniszewskiego „Graffiti”

Nowoczesna forma sztuki?

Graffiti też może być dziełem sztuki. To starał się udowodnić swoją wystawą Zbigniew Staniszewski, który na swoich fotografiach ukazuje graffiti, które nie zawsze jest wandalizmem, ale stało się także formą sztuki, narzędziem reklamy czy sposobem na wypowiadanie swoich myśli, przekonań i komentarzy aktualnych wydarzeń. Wystawę zdjęć można oglądać w Małej Galerii należącej do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

? To trzecia wystawa Zbyszka w tym roku. Cieszymy się, że nasz kolega jest tak twórczy, ma czas i potencjał żeby tworzyć i pokazywać nam swoje prace. Myślę, że dzisiejsza wystawa zaskakuje nas formą, kolorem, treścią ? wyjaśniała podczas wernisażu Barbara Polakowska, wiceprezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wydaje się, że podstawową i najważniejszą formą wyrażania ekspresji w graffiti jest kolor. Żywe i intensywne barwy ? to pierwsze, na co zwracamy uwagę oglądając fotografie ukazujące tę formę sztuki. Jednak graffiti to także wyrażanie swojego sposobu widzenia świata czy manifestowania niezadowolenia. Zostało także docenione przez takie dziedziny jak reklama czy polityka.

Więcej o wystawie i fotorelacja z wernisażu