08.11.2012 – Wystawa Marty Wiktorii Trojanowskiej “Miały być wiecznotrwałe”

8 listopada 2012r. o godz. 18.00 zapraszamy do galerii “Resursa”, Radom, ul. Malczewskiego 16 na wernisaż wystawy Marty Wiktorii Trojanowskiej „Miały być wiecznotrwałe”.

Dokumentalna wystawa fotograficzna poświęcona nagrobnym porcelankom znajdującym się na radomskim cmentarzu rzymskokatolickim. Autorka chciała pokazać przede wszystkim te, z którymi czas obszedł się najokrutniej. Podrapane, popękane, ocalałe we fragmentach. Przedwojenne porcelanki nagrobne to makabryczne, cmentarne dzieła sztuki. Warto przyjrzeć się z bliska temu, co z nich pozostało… To smutny rozdział historii fotografii.

Marta Wiktoria Trojanowska jest z wykształcenia filologiem polskim i bibliotekarzem. Fotografuje od kilku lat. Członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Prezentuje swoje prace na wystawach zbiorowych, pokonkursowych i przeglądach. Autorka kilku wystaw indywidualnych prezentowanych głównie w Małej Galerii RTF. Interesuje się historią fotografii – wystawa prezentująca radomskie porcelanki nagrobne jest tego wyrazem.