23.10.2012 – Wystawa „TAKI JAZZ” w Miejskim Ośrodku Kultury AMFITEATR

23 października 2012 o godzinie 18.00 trzej koledzy z Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego zapraszają na obrazowy koncert p.t. TAKI JAZZ . Otwarcie wystawy będzie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury AMFITEATR przy ul.Parkowej 1 w Radomiu.

Sekcja rytmiczna to Tomek Grzyb i Leszek Jastrzębiowski. Tworzą zręby warstwy kompozycyjnej chodząc na koncerty, fotografując wszystko to co dzieje się na scenie. Nadali tej wystawie oprawę z tajemniczych czerni i szarości, które podkreślone reflektorowymi smugami i odważnymi cięciami kadrów tworzą rytm tej wystawy.

Na tym tle odgrywa swoje solówki Darek Stelmach. Rozbrzmiewają one poprzez jego rysunki, tworzone z głowy, czyli z niczego, więc nie musi chodzić na koncerty i ślęczyć nad zdjęciami w ciemni – komputerze. Bardzo to wygodne i pozwalające na czyste, nie obarczone rzeczywistym obrazem, radosne improwizowanie. Na swoje usprawiedliwienie dodaje, żeby niby oddać sprawiedliwość, że przy rysowaniu posiłkuje się fotografiami, bo innego wyjścia nie ma – nie zna, bowiem , osobiście żadnego z prezentowanych jazzmanów choć bardzo by chciał. A kto nie chciałby poznać Johna Coltrane’a, Louisa Armstronga czy Tomasza Stańki.

My sami nie jesteśmy typowymi słuchaczami Jazzu. Prawdziwy słuchacz pochłania muzykę w ekstazie, siedząc wpatrzony w scenę, wykonując rytmiczne ruchy głową, składając dłonie do oklasków po szczególnie udanych solówkach. My obserwujemy muzyków przez długie obiektywy swych aparatów komponując w myślach obraz i kręcimy się wokół sceny tylko pozornie starając się nie przeszkadzać muzykom i słuchaczom.

Życzymy Państwu miłych wrażeń, a sobie dobrego odbioru.