25.10.2011 – Wystawa Dariusza Stankiewicza – 'Agadir – no photo!’

25 października 2011 o godzinie 18 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul.Piłsudskiego 12 na otwarcie wystawy Dariusza Stankiewicza „Agadir – no photo!”

Kilka słów od autora na temat wystawy:

„Agadir jest ok. 700 tys. miastem w Maroku, najbardziej popularnym wśród turystów pragnących wypoczynku i zabawy, ze świetną bazą hotelową z klubami, dyskotekami, piekną plażą o szerokości do 300m i wieloma innymi atrakcjami, gdzie jest więcej niż 300 dni słonecznych w ciagu roku.

Turysta w Agadirze czuje się dobrze i bezpiecznie również wśród tubylców, gdyż są oni w większości mile do nich nastawieni.

Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy chcemy wykonać zdjęcie. Wystarczy że skierujesz aparat w stronę ich oblicza, a już widzisz osoby, które się odwracają, patrzą groźnie, machają rękami, czy też słownie cię atakują, a udawanie że fotografujesz np. budynki nie jest zbyt skuteczne.

jednak europejczyk jest ciekawy innej kultury i ludzi, więc jest to pewne wyzwanie, czy się uda zrobić materiał, który sobie zaplanowałeś i jak go zrealizować by mieć z niego trochę satysfakcji. Czy chociaż trochę udało mi się pokazać kulturę i ludzi Agadiru: oceńcie sami.”

Dariusz Stankiewicz