Relacja z wernisażu wystawy Leszka Jastrzębiowskiego

Wernisaż wystawy Leszka Jastrzebiowskiego Leszek Jastrzębiowski, prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego ostatnio obchodził 40-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji w „Łaźni” Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii przy ul. Traugutta 31/33 odbył się uroczysty jubileusz i wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej „Oblicza jazzu”. Wystawa wpisała się również w program 10. Jubileuszowego Festiwalu Jazzowego.

W tym roku w Radomskim Towarzystwie Fotograficznym skumulowały się tego typu uroczystości, ponieważ w maju obchodzone było 50-lecie istnienia towarzystwa, a we wrześniu przypadło 30-lecie pracy twórczej Barbary Polakowskiej.

– To tylko jubileusz, a nie podsumowanie moich działań twórczych. Pokazuję wystawę obrazującą jeden z moich ulubionych tematów fotograficznych – jazz. To swoiste połączenie dwóch pasji: fotografii i muzyki jazzowej. Od lat słucham i fotografuję to, co dzieje się na scenie. Fotografuję muzyków zawsze z myślą, aby pokazać w swych obrazach emocje, jakich doznaję podczas koncertu. Chodziłem na koncerty jazzowe w latach 70., gdy jazz był czymś więcej niż tylko muzyką. Był symbolem innej rzeczywistości – tłumaczy Leszek Jastrzębiowski.

Relacja z wernisażu