AUTOZMORY

AUTOZMORY

16 lipca 2021r. o godz. 19:00
Dom Kultury Idalin
ul. Bluszczowa 4/8, 26-600 Radom

UWAGA: zmiana godziny otwarcia wystawy na godzinę 19:00

Wystawa Roberta Sumińskiego to jedna z imprez fotograficznych prezentowanych z okazji Jubileuszu 60-lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. W tym cyklu przedstawiamy wartościowe wystawy fotograficzne twórców zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu.

Prezentowana wystawa ROBERTA SUMIŃSKIEGO nosi wielce intrygujący tytuł AUTOZMORY. Czy Autor prowokuje obiecując odkryć przed nami swoje freudowskie pasje utajone?

W chwili pisania tego tekstu nie znamy jeszcze wystawianych fotografii, do ostatniej chwili pozostaną w ukryciu. Nie wiemy czy to będzie zabawa formą, próba analizy postaw, czy twórcze rozliczenie się z własnymi lub zaobserwowanymi emocjami. Można tylko próbować przewidywać, znając inne prace autora, że jego obrazy powstając na bazie kreacji przemyśleń i indywidualnych wrażeń estetycznych traktują temat głębiej. Nietuzinkowa postać autora karze domyślać się twórczych wariacji na temat zmienności wizerunku człowieka z jego fantazją. Spotykają się one w obszarze wyobraźni z własnym pojmowaniem rzeczywistości. Generują nowe emocje, kierunkując nasze myśli w stronę dowolności odczuć i wrażeń.

Zadziwiający jest dystans z jakim traktuje siebie, swój wizerunek. Z pozoru jest manekinem, wieszakiem na zmieniającą się scenografię, choć w odczuciu odbiorcy, może też być ważnym elementem podkreślającym istotę obrazu.

To zawsze jest jego własna relacja o sobie, ale pewnie i o tobie widzu. Oglądając wystawę starajmy się zwrócić uwagę co autor chce nam przekazać poprzez metaforę czy budowanie nastroju. Dla widza ważny jest nie tylko pomysł, ale również sposób jego wyrażenia. Autor szuka i prowokuje, dla mnie to bohater zdjęć, ale i wrażliwy odtwórca naszych utajonych pasji.


Fotorelacja z wystawy:

Fot. Krzysztof Zdanowicz

Relacje i fotorelacje z imprezy:
– Facebook RTF – galeria zdjęć
– RadioRekord 106,2 FM – Cozadzień.pl