Dariusz Kulik „… bo z góry widać lepiej”

Dariusz Kulik „… bo z góry widać lepiej”

8 czerwca 2022r. o godz. 18:00
Mała Galeria RTF
Miejska Biblioteka Publiczna
Ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom

Kilka słów od autora:
Zawsze fascynowało mnie lotnictwo. Mieszkałem niedaleko lotniska na Sadkowie i samoloty były codziennością. Pierwsze modele to proste szybowce, które budowaliśmy w szkole na ZPT. Później była modelarnia lotnicza w MDK przy parku Kościuszki. Po długiej przerwie powróciłem do swojego hobby – prawdziwego modelarstwa z modelami latającymi i sterowanymi przy pomocy fal radiowych. Następny krok to członkostwo w sekcji modelarskiej Aeroklubu Radomskiego, spotkania z ciekawymi ludźmi i nauka latania modelami akrobacyjnymi oraz śmigłowcami RC. Od 2011 roku miniaturyzacja pozwoliła na budowę tak zwanych wielowirnikowców. Budowaliśmy z kolegą sami te maszyny latające i już wtedy można było podwiesić aparat fotograficzny lub mikrokamerę. Dzisiejsze drony to bardzo zaawansowane urządzenia latające wyposażone w kamery, aparaty, podczerwień lub termowizję.
Od 2014 roku zajmuję się reklamą oraz filmowaniem i fotografią lotniczą. Współpracuję z TV DAMI, ZEBRRA TV, Wytwórnią Filmów i Widowisk Historycznych, Radomską Szkołą Rocka, Agencją Filmową SPEKTOR, a pasje fotograficzne realizuję w Radomskim Towarzystwie Fotograficznym.
Zapraszam na moją wystawę fotografii pod tytułem: „…bo z góry widać lepiej”, na której prezentuję zdjęcia z innej perspektywy.
Zapraszam również na moją stronę internetową www.videofly.com.pl i do współpracy.