Uchwycić zmianę… Antropologia dokumentacji według Wojciecha Stana

„Łaźnia” zaprasza na spotkanie z Wojciechem Stanem pt. „Uchwycić zmianę… Antropologia dokumentacji według Wojciecha Stana”. Wydarzenie rozpocznie się 21 września o godzinie 18.

W programie wieczoru prezentacja nowego, poszerzonego wydania albumu „Radom w fotografii Wojciecha Stana”. Ponadto rozważania na temat potrzeby nieustannego monitorowania zmian wokół przy pomocy obiektywu. Jako argument zaprezentowane zostaną slajdy obrazujące autorskie przedstawienie trzech istotnych obszarów zmian współczesnego Radomia. Zobaczymy: przemiany elektrowni, Katedry czy sieci wodociągów miejskich.

Wojciech Stan

Z wykształcenia – historyk sztuki. Studiował również w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. W latach 1972-1991 pracował jako fotoreporter Centralnej Agencji Fotograficznej w Warszawie, dla której realizował zadania w kraju i za granicą. Uczestniczył w narodowych wyprawach do polskich stacji polarnych w Arktyce i na Antarktydzie. Jest laureatem licznych nagród, dyplomów, medal i odznaczeń. W swym dorobku ma udział w ponad 50 wystawach zbiorowych oraz ponad 30 indywidualnych realizowanych zarówno w kraju, jak i w innych państwach. Fotogramy zdjęć Wojciecha Stana znajdują się w ponad 60 publikacjach. Wiele z nich ma charakter albumowy.